top of page

Masmavi denizin, yeşilin en güzel tonu meşe ağaçları ile denizi kıskandıran bir gökyüzü altında buluştuğu Rezve, hem deniz tatili arayanlara hem de doğa ile iç içe olmaktan vazgeçemeyenlere eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor.

Gözlerinizi kapatın ve hayal edin; 

Bir tarafınızda masmavi deniz , bir tarafınızda denize sıfır göller ve şelaleler , bir tarafınızda içinde doğal su kaynakları bulunan Istrancaların meşhur ormanları, bir tarafınızda ise Bulgaristan ile sınırımızı oluşturan adaşımız Rezve deresi ve üzerinizde mavinin bütün tonlarının bulunduğu tertemiz bir gökyüzü… Geceleri ise gözünüzün alabildiğince yıldız...

Rezve'nin içine girin ve gözlerinizi açın; 

Çocukluğunuzdan beri özlediğiniz ve hayalini kurduğunuz katkısız bir dünyanın içindesiniz. Tarihe şahitlik etmiş asırlık meşe ağaçları arasında , özgün mimariye sadık kalınarak Trakya taşlarından yapılmış iki katlı taş evlerden oluşan mahalle…
Güzel bir yemek kokusu mu aldınız, iki katlı taş restorandaki ızgaranın nefis kokusudur o duyduğunuz, veya usta ellerde pişmiş pidenin... Kapısı açıktır sürekli, hemen koşun. Muhteşem mezeler çoktan masanın üzerinde yerini almıştır. Yalnız giderken gülmeyi unutmayın, aç kalırsınız yoksa :)
İşte böyle bir mahallemiz var bizim. İster yemekten sonra havuzumuzda yüzmeye gidin, ister terasta biranızı yudumlarken yeşil doğayı, mavi denizi, Bulgaristan köylerini ve muhteşem manzarayı izleyin. İsterseniz dünyanın en güzel ve en uzun plajlarından birisi olan ve mahallemize 9 kilometre uzaklıktaki altın renkli  İğneada Plajı’na gidip tertemiz, berrak sulara bırakın kendinizi. Eğer uzak derseniz doğallığını terastan izlediğiniz Beğendik kumsalları yanı başınızda. İsterseniz kısa bir yolculuğa çıkıp 219 kuş türüne ev sahipliği yapan Longoz Ormanlarında kuş gözlem kulesini ziyaret edebilirsiniz. Bu gezi sizi aynı zamanda dünyanın sayılı Longoz Ormanlarında eşsiz bir gezintiye çıkaracaktır. İsterseniz kendinizi Trakya'nın turizme açık tek mağarası olan Dupnisa'nın kollarına bırakıp tarifsiz mutluluğu ve huzuru yaşayın.

Yoruldunuz mu ; dönün Rezve'ye. Ağustos böcekleri ve kuş seslerinin sessizliğinde güzel bir uyku çekin.
İyi dinlenin; yarına gezilecek , görülecek , keşfedilecek o kadar çok yer var ki…
Hiçbirisi hayal değil, sizleri Rezve'ye bekliyoruz…

Geç kalmayın...

bottom of page